Balıkesir 1 Şubesi

EĞİTİM-BİR-SEN KEPSUT TEMSİLCİLİĞİ BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK YEMEĞİ DÜZENLEDİ

EĞİTİM-BİR-SEN KEPSUT TEMSİLCİLİĞİ BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK YEMEĞİ DÜZENLEDİ

 

Eğitim-Bir-Sen Kepsut Temsilciliğinin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği  birlik, beraberlik ve kardeşlik yemeği 29 Kasım 2015 Pazar günü, akşam, Şelale Kır Bahçesinde yapıldı. Yemekli toplantıya, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Ali Aydınlıoğlu ve Kasım Bostan  ile Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul,Kepsut Belediye Başkan Yardımcısı Fevzullah Uygur, Kepsut Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Kepsut İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ile Eğitim-Bir-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim-Bir-Sen Kepsut İlçe Temsilcisi Mukaddem Kızmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Bayar,Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Kepsut İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Durmuş,Kepsut İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Bozkurt, Kepsut’ta görev yapan Eğitim-Bir-Sen’e üye eğitim çalışanları ile aileleri katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu bir dizi açılış yapmak üzere Balıkesir’e gelmesi nedeniyle Balıkesir’ de bulunan  Ak Parti Milletvekilleri, Ankara’ya dönmeden önce Eğitim-Bir-Sen Kepsut  temsilciliğinin düzenlediği yemeğe katılarak eğitim çalışanları ile bir araya geldi.

Kepsut’ta görev yapan eğitim çalışanlarını biraraya getiren yemekli toplantı, Eğitim-Bir-Sen Kepsut İlçe Temsilcisi Mukaddem Kızmaz’ın selamlama konuşması ile başladı. Ardından sözü Eğitim-Bir-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk aldı. Mehmet Çabuk Yaptığı konuşmada; Eğitim Çalışanlarının geçmiş öğretmenler gününü kutlayarak bu yıl imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşme mutabakat  metninin bu zamana kadar yapılan toplu sözleşmeler içerisinde en başarılı toplu sözleşme olduğunu, bu sayede çok önemli kazanımlar elde ettiklerini, böyle bir toplu sözleşmeyi eğitim çalışanlarına armağan etmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek katılımlarından dolayı bütün misafirlere teşekkür etti.

Ardından sırasıyla Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Kasım Bostan ve Ali Aydınlıoğlu birer konuşma yaparak eğitimcilerin yanında olduklarını ifade etti. Aynı zamanda eğitimci kökenli olan ve yıllarca öğretmenlik ve okul müdürlüğü yapan AK Parti Balıkesir Milletvekili  Ali Aydınlıoğlu;  “Öğretmenlerin sorunlarını biliyoruz ve özellikle bu yeni dönemde öğretmenlerin 3600 ek gösterge almaları için var gücümle çalışacağım.” sözü büyük alkış aldı. Yenilen yemek ve ardından yapılan sohbetten sonra, Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri, yeni kurulan 64.Hükümet için yapılacak güven oylamasına katılmak üzere toplantıdan ayrılarak Ankara’ya hareket etti.