Balıkesir 1 Şubesi

EDREMİT TEMSİLCİLİĞİMİZ STAJYER ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

EDREMİT TEMSİLCİLİĞİMİZ STAJYER ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Eğitim Bir-Sen Edremit ilçe Temsilciliği, göreve yeni başlayan aday öğretmenlere 1 Nisan 2016 Cuma günü Edremit Öğretmenevinde öğle yemeği verdi.
Eğitim Bir-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk, yemekte yaptığı konuşmada, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak yeni başlayan meslektaşlarına başarılar diledi. Başkan Çabuk yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“Eğitim ordusuna taze kan olarak katılan siz değerli arkadaşlarım; aramıza hoş geldiniz. Dünyanın en kutsal mesleğini icra edeceksiniz. Yapacağınız işin; sizlere, ailenize, milletimize, vatanımıza hayırlar getirmesini dilerim. Bildiğiniz gibi Eğitimciler Birliği Sendikası ülkemizin en büyük sendikası, aynı zamanda en büyük sivil toplum örgütüdür. Bu özelliği ile Eğitim Bir-Sen Genel yetkili sendikadır. Genel merkezimiz hükümetle yapılan toplu sözleşme çalışmalarını tüm eğitim çalışanları adına yapmaktadır. Aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan Kamu İdari Kurul çalışmalarında eğitim çalışanlarının haklarını aramaktadır. Eğitim Bir-Sen Balıkeir Şubesi olarak bizlerde ilimizde ki eğitim çalışanlarının daha rahat, daha iyi ve nitelikli hizmet üretmeleri noktasında her türlü çalışmayı yapmaktayız. Eğitimin kalitesini artırmak, eğitim çalışanlarının hayat standartlarını geliştirmek için çalışmalarımız bundan sonrada devam edecektir. Çalışanlarının karşılaştıkları sıkıntılar noktasında hukuki destek dahil her türlü katkıyı sunmayı bir görev sayan sendikacılık anlayışımızı sürdürmeye devam etmekteyiz. Bu bağlamda aday öğretmen arkadaşlarımızın eğitime hazırlık ödeneklerinin bir an önce ödenmesi için çalışmalarımızı ilgili birimler nezdinde sürdürüyoruz. Ben tekrar ilk adımınızı attığınız öğretmenlik mesleğinde bayrağı daha yukarlara çıkaracağınıza yönelik inancımı yineliyor, hepinize sağlıklı, mutlu ve uzun bir meslek hayatı diliyorum.”
Ardından, Eğitim Bir-Sen Edremit Temsilciliği tarafından günün anlamına binaen aday öğretmenler için hazırlanan Kelebeğin Rüyası isimli kitap dağıtıldı. Programda ayrıca Eğitim Bir Sen camiasına katılan Teç-Sen Balıkesir İl başkanı Şahinbey Birgül ve yeni üyelere Eğitim Bir-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk Eğitim Bir Sen rozeti taktı.